Znajdujesz się: Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Dożynki 2011 Drukuj Email

Niedzielny poranek przywitał nas pięknym słońcem. W taki oto dzień Dziękowaliśmy

Panu Bogu za tegoroczne plony, czyli obchodziliśmy Dożynki Parafialne które

połączone były z dożynkami gminnymi. Uoczystości rozpoczęły się w sali OSP skąd

wyruszyliśmy do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą.

O godz. 13.30 z boiska w Dobrzeniu Małym  wyruszył korowód dożynkowy na

uroczystości gminne. Całe święto zakończyła  zabawa taneczna, która trwała do

późnych godzin nocnych.

 

 Przykładowy obraz

 
Zebranie Wiejskie Sprawozdawczo-Wyborcze Drukuj Email
W dniu 23 marca 2011 w naszej miejscowości odbyło się zebranie wiejskie sprawozdawczo-wyborcze.Na zebraniu obecni byli również przedstawiciele naszej Gminy: wójt Henryk Wróbel, sekretarz gminy pani Kornelia Lauer-Konecka, kierownik referatu rolnictwa i ochrony środowiska Czesław Sankowski oraz st. inspektor referatu spraw obywatelskich Robert Sadowski. Zebranie przebiegało w spokojnej atmosferze. Na wstępie kończący kadencje sołtys Jan Kołodziej przedstawił sprawozdanie z czteroletniej działalności rady sołeckiej. Po przedstawieniu sprawozdania wybrano komisję wyborczą i przystąpiono do wyborów sołtysa i rady sołeckiej. Na sołtysa zgłoszono jedną kandydaturę  - ustępującego sołtysa, zaś na członków rady sołeckiej zgłoszono 12 kandydatów. Podczas obliczania głosów głos zabrał wójt który odniósł się do najważniejszych problemów Dobrzenia Małego. Poruszył problem budowy wałów przeciwpowodziowych, uciepłowienia wsi, utwardzenia dróg, oraz odpowiadał na pytania mieszkańców.Po dyskusji przedstawiono wyniki wyborów. Sołtysem ponownie wybrany został Jan Kołodziej. do rady sołeckiej wybrani zostali: Gross Konrad, Szmolke Józef, Schwarzbach Andrzej, Moczko Norbert, Pampuch Roland, Waindok Henryk i Konrad Kociok. Po przedstawieniu wyników nowo wybrany sołtys podziękował za udział w wyborach i zakończył zebranie
Czytaj całość…
 
Podziękowania Drukuj Email

W imieniu mieszkańców Dobrzenia Małego i swoim własnym pragnę złożyć serdeczne podziękowania strażakom oraz wszystkim tym którzy pomagali za ich ciężką pracę, poświęcenie i zaangażowanie w walce z tegoroczną powodzią a także za pomoc w usuwaniu jej skutków.

Z wyrazami wdzięczności

Jan Kołodziej


W imieniu mieszkańców Dobrzenia Małego składam wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania za pomoc okazaną w tak trudnym okresie, jakim była powódź na terenie naszej wsi.

W jej wyniku  mieszkańcy  ponieśli duże straty. I chociaż skutki powodzi odczuwane będą jeszcze przez wiele miesięcy, okazana pomoc pozwoliła przetrwać ludziom po tych tragicznych przeżyciach, z poczuciem ludzkiej solidarności w nieszczęściu.

Włączenie się w akcję pomocy naszym powodzianom, to dowód wielkiej wrażliwości na ludzkie nieszczęście.

Dziękuję Caritas Diecezji Opolskiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, księdzu Bartoszewskiemu i  parafianom parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej  w Kościanie (zdjęcie), grupie mieszkańców Międzyrzecza (zdjęcie) którzy z własnej inicjatywy za zebrane pieniądze zakupili żywność i środki chemiczne tak potrzebne naszym powodzianom.

W  imieniu obdarowanych jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Jan Kołodziej

Powodź


 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 82 - 84 z 84
 
Admin Konrad K.